Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gorący grudzień u "OGNIKÓW"

Czcionka:

"Gorący grudzień u Ogników"

            Mimo że za oknem kapryśna aura, jak to zwykle bywa o tej porze roku, w świetlicy panowała swoiście gorąca atmosfera. Niemal każdy z nas dał się porwać magii Świąt Bożego Narodzenia. Co prawda mieliśmy pełne ręce roboty, jednak przygotowania do uroczystego spotkania wigilijnego oraz świątecznego kiermaszu toczyły się "pełną parą". Niczym w fabryce świętego Mikołaja powstawały własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe i słodziutkie pierniczki, w które włożyliśmy całe swe serce. Do placówki zaprosiliśmy sympatyczną Panią Ewę, która poprowadziła dla nas ciekawe warsztaty rękodzieła i zapoznała z tajnikami metody decaupage, dzięki której stworzyliśmy piękne bombki na choinkę.

            Między intensywnymi próbami programu artystycznego, a codziennymi obowiązkami znaleźliśmy chwilę wytchnienia w postaci spotkania ze św. Mikołajem, na które zostaliśmy zaproszeni przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie oraz rodziców będących członkami Kawiarenki "Pod Parasolem". Wizyta w siedzibie MOK dostarczyła wielu miłych i niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy zagospodarowali wolny czas wszystkim dzieciom w sposób kreatywny i atrakcyjny. Ponadto przygotowali dla każdego z nas słodkie upominki, za co serdecznie dziękujemy!

            Wkrótce po miłym epizodzie do siedziby placówki zawitali wyjątkowi goście..., nie mieli sań, ani reniferów, odziani za to byli w policyjne mundury. Funkcjonariusze
z Komisariatu Policji w Bukownie oraz z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu
przygotowali dla nas zajęcia edukacyjno – profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania zjawisku przemocy i agresji  w środowiskach wychowawczych dzieci i młodzieży, które wzbudziły w nas zainteresowanie, a zarazem pozwoliły zrozumieć, że policjant powinien kojarzyć się z osobą godną zaufania, do której można zwrócić się o pomoc w każdej sytuacji.

            W dniu 1 4 grudnia 2016r. nadszedł długo oczekiwany i ważny dla nas moment. W siedzibie placówki odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z Burmistrzem Miasta Bukowno – Panem Mirosławem Gajdziszewskim,  Zastępcą Burmistrza – Panem Józefem Paluchem, Sekretarzem Miasta Bukowno – Panem Marcinem Cockiewiczem, Kierownikiem Referatu Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej – Panią Barbarą Gajdziszewską oraz Kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukownie – Panią Anną Feliksik. Podczas uroczystości zaprezentowaliśmy świąteczne przedstawienie. Śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia. Jak co roku nie zabrakło białego opłatka i możliwości skosztowania własnoręcznie przygotowanych potraw wigilijnych. Pełni prawdziwie dziecięcej radości cieszyliśmy się wizytą Mikołaja i otrzymanymi prezentami. Nasyceni pozytywną energią wzięliśmy udział w VI Wigilii dla Mieszkańców Bukowna zorganizowanej we współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wystąpiliśmy przed szerokim gronem widzów, w tym przed naszymi rodzinami z przedstawieniem zatytułowanym "Wieczór Wigilijny". Ponadto chcąc zaprezentować nasze umiejętności artystyczne, uczestniczyliśmy w kiermaszu bożonarodzeniowym. Pieniążki pozyskane z tego tytułu pozwolą na zorganizowanie interesującej wycieczki, o której z pewnością opowiemy.

            Grudzień to nie tylko czas aktywnego działania, ale również czas wielu miłych i owocnych spotkań, które stają się częścią tradycji i nie pozwalają zapomnieć o drugim człowieku.  Z  takim właśnie przesłaniem przybyli do świetlicy ostatni już goście w starym roku – Pani Cecylia i Pani Joanna z firmy Schneider Electric Sp. z o.o. w Bukownie. Poza dobrym słowem obdarowały nas także świątecznymi paczkami. Składamy gorące podziękowania i wyrazy wdzięczności za bezinteresowną pomoc oraz pamięć!

                                                                                                                                                                                               Wychowawcy

                                                                                                                                                                       Świetlicy Środowiskowej MOPS w Bukownie


 

Wydarzenia w grudniu na Świetlicy

Utworzono dnia 12.01.2017, 11:46

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny