Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia na Świetlicy

Czcionka:

"Przed nadejściem wiosny"

            Ferie minęły niczym mrugnięcie oka. Po intensywnym i aktywnym wypoczynku, wróciliśmy do codziennych obowiązków. Odrobinę wytchnienia zapewniły nam zajęcia edukacyjno - wychowawcze w oparciu o Dzień Świętego Walentego, podczas których braliśmy udział w różnorodnych zabawach m.in. "Walentynkowa rozsypanka", która pozwoliła utworzyć hasło przewodnie naszych zajęć. W trakcie zabawy "Znajdź swoją połowę", próbowaliśmy odszukać swojej bratniej duszy, jaka towarzyszyła nam podczas walentynkowego tańca. Ponadto w grupach stworzyliśmy "Eliksir miłości", czyli przepis na trwałą, szczerą i prawdziwą miłość. Zajęcia zaowocowały przyjazną atmosferą wśród uczestników, wzmocniły w nas pozytywne emocje oraz oswoiły z umiejętnością okazywania uczuć.

            Końcem lutego odwiedził nas wyjątkowy gość. Pani Katarzyna z Fundacji "Skrzydlaty Pies" w Bukownie przeprowadziła dla nas zajęcia w ramach święta kalendarzowego "Dzień Kota". Zajęcia były niezwykłe nie tylko ze względu na udział gościa specjalnego, ale przede wszystkim za sprawą obecności samych solenizantów, naszych prywatnych kotów. Dzięki Pani Kasi dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o kocich zwyczajach, obaliliśmy kilka mitów z udziałem kotów w roli głównej
i uzyskaliśmy wiele informacji, jak prawidłowo i odpowiedzialnie dbać o koty. Dziękujemy za przekazanie nam wielu cennych wskazówek i poświęcony czas.

            Kultywując polską tradycję, jaką niewątpliwie jest "Tłusty czwartek", degustowaliśmy pyszne słodkości, nie licząc przy tym kalorii. Ponadto dyskutowaliśmy nad symboliką święta i związanymi z nim przesądami. Tuż po kulinarnych atrakcjach w ramach zajęć profilaktycznych "Bezpieczni w sieci" szlifowaliśmy swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, rozpoznawania zagrożeń oraz reagowania
w sytuacjach budzących nasz niepokój.

            Za oknem pierwsze symptomy wiosny, która zagościła również w naszej placówce. Podczas zajęć plastycznych powstawały wiosenne akcenty zdobiące naszą świetlicę. Pamiętając o tradycjach i istocie podtrzymywania prawidłowych więzi rodzinnych, zrealizowaliśmy zajęcia edukacyjno - wychowawcze w oparciu o "Dzień Kobiet" i " Dzień Mężczyzny" pt. " Rola kobiety i mężczyzny w życiu rodziny". Celem zajęć było nie tylko uformowanie postaw wzmacniających przynależność do rodziny, ale również nabycie umiejętności nawiązywania poprawnych relacji rodzinnych.

                                                                                                                            Wychowawcy

Świetlicy Środowiskowej MOPS w Bukownie

Zobaczcie galerię zdjęć pn. zabawa!

"Ferie w Świetlicy Środowiskowej"

            Przed rozpoczęciem ferii zimowych uczciliśmy w wyjątkowy sposób Dzień Babci i Dziadka. Z pomocą wychowawców upiekliśmy kruche ciasteczka w kształcie serc oraz wykonaliśmy kolorowe laurki, które wręczyliśmy swym babciom i dziadkom, seniorom – podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukownie oraz pensjonariuszom zamieszkałym w Domu Seniora mieszczącym się w Centrum Medycznym "Skałka" w Bukownie. Tego dnia nie zabrakło życzeń i ciepłych słów płynących z głębi serca.

            W czasie ferii nie narzekaliśmy na nudę. Wolny czas od zajęć lekcyjnych spędziliśmy w sposób aktywny i kreatywny. Na początku odbyły się interesujące zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, kiedy to stworzyliśmy własny kodeks postępowania w okresie zimowym. Uczestniczyliśmy
w zajęciach sportowo – ruchowych z zakresu technik samoobrony, w czasie których chłonęliśmy przekazaną wiedzę oraz doskonaliliśmy poznane techniki. Korzystając
z uroków zimy, odwiedziliśmy lodowisko w Bolesławiu, gdzie podjęliśmy prawdziwe wyzwanie, jakim była jazda na łyżwach. Niektórym z nas szło całkiem nieźle, inni zaś musieli włożyć w to znacznie więcej wysiłku. Jednak dla wszystkich zabawa była przednia.

Braliśmy udział w różnego typu konkursach i rozgrywkach grupowych. W ramach konkursu kulinarnego wykonaliśmy pyszny domek z herbatników, uczestniczyliśmy w konkurencji na najzabawniejszy skecz. Nie zabrakło też zajęć taneczno – ruchowych z elementami zumby i aerobiku. Zimowy wypoczynek obfitował w ciekawe wyjazdy. 3 lutego uczestniczyliśmy
w seansie leczniczym w grocie solnej "Solana" w Olkuszu, w czasie którego mogliśmy skorzystać z dobroczynnych właściwości soli, odprężyć się i zrelaksować. 9 lutego świętując Międzynarodowy Dzień Pizzy, udaliśmy się do Pizzerii "Presto" w Olkuszu, gdzie pełni pozytywnych emocji graliśmy w kręgle oraz kosztowaliśmy pysznej pizzy.

            Podejmując działania promujące naszą placówkę, 7 lutego 2017r. zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w siedzibie świetlicy. Podczas wyjątkowego spotkania, na które przybyły nie tylko dzieci, ale również rodzice, odbyły się warsztaty fryzjerskie przeprowadzone przez doświadczoną fryzjęrkę – Panią Ewę. W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani Ewy za przyjęcie naszego zaproszenia i przekazanie nam cennych uwag oraz wskazówek z zakresu pielęgnacji włosów. Wieczór pełen był także licznych gier i zabaw integracyjnych. Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy. Podczas uroczystości dokonaliśmy wyboru najzabawniejszego przebrania, skręcaliśmy balonowe zwierzaki, opracowywaliśmy autorskie układy taneczne. Impreza karnawałowa okazała się niezapomnianą zabawą przy tanecznych hitach.

Zobaczcie galerię zdjęć!

 

                                                                                          Wychowawcy Świetlicy Środowiskowej MOPS w Bukownie

luty 2017

 

„Jesień w Świetlicy  Środowiskowej w Bukownie”

            Jesień to dla nas niezwykle pracowity czas, zarówno w szkole, jak i na świetlicy. Jak co roku wybraliśmy nowy Samorząd realizujący ważne zadania w placówce. Przedstawicielami Samorządu w bieżącym roku szkolnym zostały: Wiktoria Kulig, Natalia Kołodziejska oraz Martyna Matyla. Mamy nadzieję, że dziewczynki będą godnie reprezentować naszą świetlicę.

            W dniu 17 września 2016r. w siedzibie placówki odbył się Piknik Rodzinny. Mimo iż pogoda w tym roku nie dopisała, zaproszeni goście licznie przybyli na spotkanie. Gry
i zabawy towarzyszące uroczystości zostały przeprowadzone w oparciu o znane
i lubiane bajki. W konkurencje zaangażowały się nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy wykazali się niebywałą kreatywnością i poczuciem humoru. Uczestnicy wykonali drewnianego pajacyka z patyczków po lodach, skosztowali lukrowych pierniczków, zbudowali piękne budowle z klocków, odnaleźli ukryte czapki krasnoludków, przyszyli guziki do bucików Szewczyka Dratewki, a także z dużą dawką cierpliwości i opanowania oddzielili do odrębnych naczyń połączone ze sobą ziarna. Podczas uroczystości wyróżniliśmy rodziców jednego z wychowanków – Mateuszka, którzy w  szczególny sposób wspierali działalność placówki. W tym miejscu pragniemy ponownie złożyć serdeczne podziękowania za okazaną dobroć.

            W dniu 30 września 2016r. uczestniczyliśmy w zajęciach rekreacyjno – sportowych na ścieżce zdrowia w Bolesławiu. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Zdrowy ruch – radosny duch 2”. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapewniła nam Świetlica Środowiskowa z Bolesławia, która zaprosiła nas do sportowej rywalizacji.  Zabawa pozwoliła poczuć w sobie prawdziwego ducha walki oraz podnieść poziom umiejętności ruchowych. Po fizycznym wysiłku zagościliśmy w siedzibie zaprzyjaźnionej placówki, gdzie mogliśmy skosztować słodkich wypieków. Było super !!! Dziękujemy!!!

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 6 – 18 lat do uczestnictwa w zajęciach świetlicowych w poniedziałki i piątki w godz. 16.00 – 20.00 oraz we wtorki, środy i czwartki w godz. 15.00 – 20.00.

Na dole nasza galeria zdjęć.......

                                                                                                                                                    Wychowawcy

Świetlicy Środowiskowej MOPS w Bukownie

 

Na Halloween tylko ze Świetlicą Środowiskową!!!

Jeżeli chcesz z nami spędzić atrakcyjny, straszny......wieczór to zapraszamy!

„Wakacje ze Świetlicą Środowiskową w Bukownie”

                Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy fantastyczną wycieczką do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze, na którą udaliśmy się 20.06.2016r. Odbyliśmy prehistoryczną podróż wśród gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi. Spotkanie „oko w oko” z groźnymi dinozaurami poruszającymi się w sposób niezwykle naturalny i wydającymi przeraźliwe dźwięki, okazało się prawdziwym przeżyciem. Spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną w Parku Owadów, w którym zobaczyliśmy 16 ogromnych figur owadów. Naszą uwagę przykuły m. in. konik polny, biedronka, skorpion, modliszka i mucha. Wędrówka była świetnym sposobem na uzupełnienie lekcji biologii oraz ciekawym doświadczeniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się Park Mitologii na wodzie, gdzie podczas rejsu łodzią mogliśmy podziwiać pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Pływające statuy i mityczne sceny usytuowane na malowniczym stawie okazały się wyjątkową atrakcją. Zwiedzając Park mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję ruin świątyni  Apollina z Delf, wejść do wnętrza konia trojańskiego czy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Po wzbogaceniu wiedzy z zakresu mitologii greckiej, korzystaliśmy z wielu wspaniałych atrakcji w Lunaparku. Wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze pozostawiła niezapomniane wrażenia, co zawdzięczamy sponsorowi wyprawy, jakim była firma Schneider Electric Industries Polska w Bukownie. Dziękujemy serdecznie !!!

            Pozostałą część wakacji spędziliśmy równie atrakcyjnie. Propagując aktywny styl życia, udaliśmy się na pieszą wędrówkę na Diablą Górę. Podczas rajdu nie tylko obcowaliśmy z pięknem natury, ale również wysłuchaliśmy licznych ciekawostek i legend związanych z uroczym miejscem. Legendy stały się inspiracją do stworzenia interesujących prac plastycznych będących dekoracją naszej placówki. Pozostając w sportowym klimacie, pragniemy podzielić się swoimi wspomnieniami z wyjazdu do skateparku w Olkuszu, do którego pojechaliśmy na początku lipca. Podczas wizyty w tym niesamowitym miejscu trenowaliśmy jazdę na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Mimo licznych otarć na łokciach i kolanach zabawa była przednia,
a wrażenia bezcenne. W słoneczne dni korzystaliśmy z uroków kąpieliska MOSIR w Bukownie, gdzie doskonaliliśmy umiejętności pływackie, plażowaliśmy i graliśmy w piłkę. Nie zabrakło ciekawych konkursów i zajęć. Uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym, kulinarnym, wokalnym, sportowym oraz muzycznym. Dużym powodzeniem, jak co roku cieszyła się wakacyjna noc świetlicowa, w czasie której bawiliśmy się i z zaangażowaniem wykonywaliśmy zadania opracowane na podstawie adaptacji filmowej jednej z baśni dla dzieci. Wakacyjne zmagania zostaną podsumowane podczas Pikniku Rodzinnego, który już niebawem.

                                                                                                                                                    Wychowawcy

Świetlicy Środowiskowej MOPS w Bukownie

2016.08.10

 

                                                  

“Tanecznym krokiem ...”

                Tegoroczną wiosnę powitaliśmy prawdziwie tanecznym krokiem. W siedzibie placówki wzorując się niezwykle popularnym programem telewizyjnym pt. „You can dance”, zorganizowaliśmy konkurs taneczny, który przypadł do gustu większości z nas. Walcząc
o zwycięski tytuł, wystąpiliśmy zarówno solo, jak i w zespołach. Daliśmy z siebie wszystko, świetnie się przy tym bawiąc. Jury miało „ciężki orzech do zgryzienia”, jednak po długich naradach wyłoniło zwycięzców.  I miejsce w konkursie tanecznym zdobyły Sara Trzcionkowska i Martynka Rym, natomiast wyróżnienie otrzymały Wiktoria Kulig i Natalia Kołodziejska. Gratulujemy!

             Świetlica Środowiskowa w Bukownie jest miejscem, gdzie wolny czas spędzamy uczestnicząc nie tylko w zajęciach muzycznych, tanecznych, plastycznych, sportowych czy kulinarnych, ale również bardzo ważne są dla nas zajęcia edukacyjno – wychowawcze wzbogacające naszą wiedzę w różnorodnych dziedzinach oraz zajęcia profilaktyczne zmierzające do przyswojenia zasad właściwego zachowania zarówno w placówce, jak i poza nią. Pod okiem wychowawcy wykonaliśmy plakaty głoszące hasła przeciwko przemocy w rodzinie oraz rysunki
i szkice ostrzegające dzieci i młodzież przed tym zjawiskiem. Pragnąc wyróżnić najlepszy plakat, zamieściliśmy ich fotografie na portalu społecznościowym FB licząc na jak największą sumę pozytywnych komentarzy, co będzie skutkowało wyborem najciekawszego plakatu.

            Tradycyjnie, jak co roku w siedzibie placówki zorganizowaliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. W miłej i przyjaznej atmosferze świąt złożyliśmy sobie życzenia snując przy tym plany wakacyjne. Chcąc podzielić się świątecznym nastrojem i złożyć wielkanocne życzenia, odwiedziliśmy Władze Miasta Bukowno, Kierownika MOPS w Bukownie oraz zaprzyjaźnione sklepy wręczając własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

 

            Uwaga! Akcja charytatywna „TURNUS ZA NAKRĘTKI” !!!

 Zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców Bukowna o przynoszenie plastikowych nakrętek do siedziby Świetlicy Środowiskowej w Bukownie
(ul. Niepodległości 11, budynek Miejskiego Przedszkola w Bukownie, boczne wejście). Pieniążki z ich sprzedaży będą przeznaczone na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego Szymonka Gładysa, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Prosimy pomóż w walce o sprawność Szymonka!

         

Beata Kajda – Siekierska

Świetlica Środowiskowa MOPS w Bukownie

Bukowno 2016.04.01

                                                  

 

Zabawa na Świetlicy luty 2017

Zabawa na Świetlicy luty 2017

Ferie 2017

Ferie 2017

Jak spędzamy wakacje 2016 !!!

Jak spędzamy wakacje 2016 !!!

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny